12-06-2019 15:45

Kinderen in het verkeer

Kinderen behoren tot de zwakkere verkeersdeelnemers. 

Ze hebben vaak nog maar weinig ervaring in het verkeer en kunnen de consequenties van onverwacht gedrag vaak nog niet overzien. Daarom is het belangrijk dat kinderen zo goed mogelijk worden voorbereid op hun deelname aan het verkeer. 

In het volgende artikel wordt allereerst geïnformeerd over een verkeersveilige kinderfiets, want ook de kinderfiets moet aan verschillende veiligheidsregels voldoen, net als de fietsen voor volwassenen. Bovendien wordt er geïnformeerd welke grootte de kinderfiets moet hebben, want zowel met een te grootte als ook met een te kleine fiets kunnen kinderen niet goed overweg. Daarnaast wordt er informatie over het dragen van een fietshelm gegeven. In Nederland is dit weliswaar niet verplicht, maar wordt dit vanwege de veiligheid, vooral omdat kinderen aan het begin nog vaker zullen vallen, aangeraden. En tot slot informeert het artikel hoe je je kind kunt helpen om te leren fietsen zodat het kind goed wordt voorbereid op de deelname aan het verkeer. Het hele artikel kun je vinden onder:

 

https://www.c-and-a.com/nl/nl/shop/veilig-op-de-fiets-kinderen